Srílanská esence Zájezdy Srí Lanka - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Srí Lanka

název zájezdu: Srílanská esence


Země:
 
Srí Lanka
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: 
Ubytování: Amaya Hills, Aliya Resort + Spa Sigiriya, Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle, Dickwella Resort & Spa
Strava: Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 18.11.2018
Konec zájezdu: 26.11.2018
Počet nocí: 6
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
58 990,- KčOsoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Palm Paradise Cabanas - Standard Cabana
4 000,- KčPříplatek, prodloužení pobytu v PPC o další 4 noci - Standard Cabana s polopenzí
61 990,- KčOsoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Dickwella Resort (polopenze)
8 000,- KčPříplatek, prodloužení pobytu v Dickwelle o další 4 noci (polopenze)
62 990,- KčOsoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Dickwella Resort (all inclusive)
10 000,- KčPříplatek, prodloužení pobytu v Dickwelle o další 4 noci (all inclusive)
1 200,- KčPoplatek za povinné el. vízum ETA
1 990,- KčKomplexní připojištění (část stornopoplatků, úrazy, zavazadla aj.)

Cena zahrnuje:
 
Letenku Praha - Dubai/Doha - Colombo a zpět se společností EMIRATES nebo QATAR AIRWAYS v economy class (dopravce bude upřesněn před závaznou rezervací)
Veškeré letištní a palivové taxy známé ke dni publikování zájezdu
Ubytování 6 nocí v uvedených nebo srovnatelných hotelích, 6x snídani, 6x večeři
Poslední den pobytu u moře pokoj k dispozici až do večerního transferu na letiště
Den 02-07 dopravu klimatizovaným minivanem či busem, doprovod anglicky hovořícího řidiče/průvodce, vstupy dle programu
Při splnění minimální účasti (6 osob) doprovod kvalifikovaného pracovníka CK Marco Polo během celého zájezdu (netýká se případného prodloužení pobytu u moře)
Závěrečný transfer na letiště
Asistenci místní partnerské agentury, základní pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:
 
Poplatek za povinné elektronické vízum ETA
Neuvedené stravovací služby, nápoje
Programy uvedené jako fakultativní
Případné spropitné a další nespecifikované náklady osobního charakteru
PRODLOUŽENÍ O DALŠÍ POBYT U MOŘE

Poznámka:
 
Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí:
Příjemný poznávací okruh, který Vás - v přiměřeném tempu a komfortu - zavede do těch nejzásadnějších kulturních a přírodních lokalit. A pak krátký relax u Indického oceánu s možností PRODLOUŽENÍ pobytu. Ubytování během poznávací části zajištěno v kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, v malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval. Pro následný pobyt u moře jsme se tuto sezónu zaměřili na samotný jih ostrova, který si stále ještě zachovává autentickou atmosféru Srí Lanky a kde jsou nejhezčí pláže jihozápadního pobřeží.
V případě zájmu si vyžádejte cenu pro delší prodloužení pobytu u moře, případně s jiným hotelem/pobytovým místem. Můžeme též nabídnout přesun na nedaleké Maledivy či v případě cesty s Emirates též zastávku v Dubaji.
OSLOVTE SVÉ PŘÁTELE A ZÍSKEJTE SLEVU: Přihlásí-li se současně min. 4 účastníci, bude poskytnuta jednorázová sleva Kč 3990,- pro každého. Platí výhradně pro odlety 18.11.18. a 02.12.18.

Slevy a příplatky:
 
SLEVA Kč 3990,- / osoba, pokud se přihlásí min. 4 účastníci zároveň.


  

Další termíny


18.11.2018 - 26.11.2018 9 dní od 58 990,- Kč  
02.12.2018 - 10.12.2018 9 dní od 58 990,- Kč  
24.02.2019 - 04.03.2019 9 dní od 58 990,- Kč  
24.03.2019 - 01.04.2019 9 dní od 58 990,- Kč  

program zájezdu


Den 01: Odlet z Prahy
 Srí Lanka

Odpoledne se sejdeme na pražském Letišti Václava Havla a následně odletíme směr Dubai či Doha (dle upřesnění dopravce: Emirates nebo Qatar Airways), kde přistaneme po necelých 6 hodinách letu.

  
   

   

Den 02: PŘÍRODA (Sloní sirotčinec)
 Srí Lanka

Z Dubaje či Doha letí náš další spoj do Colomba cca čtyři hodiny, takže na místě bychom měli být v pozdním ránu místního času. Projdeme imigračním (pasovým) odbavením, vyzvedneme si naše zavazadla a pak už nás bude očekávat náš řidič, který s námi zamíří do centrální části zvané Kulturní trojúhelník: je v něm totiž převážná většina zásadních památkových lokalit ostrova.
A aby cesta nebyla dlouhá (celkem cca 4-5 hod.), pěkně si ji rozdělíme zastávkou v místě zvaném Pinnawala. Zdejší sloní sirotčinec byl před několika desetiletími založen s bohulibým úmyslem: je to vyhledávané a vděčné zařízení, zachraňující opuštěná divoká slůňata či slony zdravotně postižené, zkrátka tvory, kteří by ve volné přírodě neměli šanci přežít. Naše návštěva tak přispěje k jeho chodu. Apropos - víte, že právě odtud před časem přicestovaly dvě sloní slečny - nyní již úspěšné matky - do pražské ZOO?
V restauraci s terasou nad řekou, kde se stádo koupe, bude příležitost občerstvit se obědem (ve vl. režii).
Do prvního pobytového místa nedaleko slavné skály Sigiriya dorazíme v pozdním odpoledni. Ubytujeme se a dopřejeme si trochu relaxu po dlouhé cestě: bazén, bar, spa centrum či šlofík na pokoji - každý dle svého gusta.

 Aliya Resort + Spa Sigiriya 
    Sloní sirotčinec v Pinnawale Sloní sirotčinec v Pinnawale Sloní sirotčinec v Pinnawale Sloní sirotčinec v Pinnawale

   

Den 03: DÁVNÁ HISTORIE (skála Sigiriya a královská Polonnaruwa)
 Srí Lanka

Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl na Sri Lance, ten titulek prostě sedí, monumentální skála Sigiriya se svou unikátní historií hodnou hollywoodského thrilleru je místní "Number One" bez jakékoliv diskuze a nemůže chybět v programu žádného poznávacího zájezdu na Srí Lanku. Povíme si dávný příběh pojící se se vznikem Sigiriye i jen pár let staré nešťastné love story, která zde tragicky skončila. Čeká nás areál zahrad, famózní freskové vyobrazení nádherných dívek, zbytky lví brány a paláce na vrcholu... a to pěkně prosím z pátého století! Výstup na vrchol (je cca 200 metrů nad okolním terénem) není nijak extrémně fyzicky náročný a je možné - pokud někdo z nás usoudí, že "to nedá" - jej přerušit na místě, kde se dá počkat na ostatní, až budou sestupovat.
Odpoledne si prohlédneme historicky i chronologicky druhé nejvýznamější královské město Polonnaruwu. Kompaktní areál rozvalin nás vrátí zpět do 11. až 13. století. O významu Polonnaruwy dodnes svědčí zbytky královského paláce (měl prý 7. pater!), audienční síně, skupina svatyní, monumentální zvonovitá stúpa a opravdové finále představují velké sochy Buddhy vytesané ve skále v Gal Vihara.
U Polonnaruwy budeme mít možnost poobědvat nefalšované srílanské delikatesy ve velmi stylové "domácí" restauraci.
Dle zájmu účastníků lze na podvečer zařídit - coby fakultativní program - jeep safari za divokými slony a dalšími zvířaty do nedalekého Národního parku Minneriya.

 Aliya Resort + Spa Sigiriya 
    Jeep safari Polonnaruwa Polonnaruwa - Gal Vihara Polonnaruwa - Gal Vihara Jeep safari Polonnaruwa Sigiriya - na vrcholu Sigiriya - Lví Brána Sigiriya Sigiriya - fresky

   

Den 04: DÁVNÁ HISTORIE (jeskyně Dambulla, tamilský chrám), PŘÍRODA (zahrada koření)
 Srí Lanka

Po snídani se s oblastí Sigiriya rozloučíme a přesuneme se cca o tři hodiny (čistého času jízdy) jižně, s první zastávkou po několika desítkách minut.
Historie se zde psala takříkajíc v dobách, kdy v našich končinách frustrovaní lišáci zoufale hledali někoho, komu by dali dobrou noc.
Ano, kořeny nádherného jeskynního chrámu v Dambulle zasahují již do prvního století před naším letopočtem. Navštívíme všech pět přístupných jeskyní s desítkami soch Buddhy, stropními malbami, malými dagobami atd.
Cca po další hodině jízdy je městečko Matale a v něm či blízkém okolí další zajímavé zastávky: Přímo ve městě najdeme zřejmě nejúžasnější tamilský chrám mimo sever ostrova - Muthumariamman Kovil. Jeho interiér běžně přístupný nebývá, ale pohled na monumentální gópuram - cca pětatřicetimetrovou věž zdobenou více než tisícovkou soch a sošek všech hinduistických božstev za krátkou zastávku stojí.
Nejdelší zastávkou bude exkurze do zahrady koření. Je jich zde celá řada a jedná se o jakési "showroomy", kde uvidíme, jak roste vanilka, hřebíček, skořice, kakao a další koření, kvůli kterým se za dávných časů o Srí Lanku pobili Portugalci a Holanďané, aby vavřín vítězů nakonec připadl Britům. Až si celou zahradu projdeme, dostane se nám ukázky co se z čeho vyrábí a nač se používá v přírodní medicíně či kosmetice. V areálu zahrady opět bude možnost poobědvat.
V pozdním odpoledni se na další dvě noci ubytujeme ve druhém hotelu na naší trase.

 Amaya Hills 
    Tamilský chrám v Matale Tamilský chrám v Matale Tamilský chrám v Matale Dambulla Dambulla Dambulla Dambulla Tamilský chrám v Matale

   

Den 05: HISTORIE I SOUČASNOST (město Kandy), PŘÍRODA (botanická zahrada, čaj)
 Srí Lanka

Po snídani se z Peradenyie, kde se nachází náš hotel, přesuneme do samotného města Kandy; nejen geografického srdce ostrova. Navštívíme chrám Sri Dalada Maligawa zvaného Chrám Buddhova zubu na břehu kandyjského jezera. Je to nejposvátnější svatostánek všech buddhistů, a to zdaleka ne pouze srílanských. Dojem z naší návštěvy bude navíc umocněn ceremoniálem púdža: tento o půl desáté je stejný jako večerní, ale obvykle za méně davové účasti.
Srí Lanka je pověstná po staletí těžbou a zpracováním drahých kamenů. Proto nemůže chybět exkurze do jedné z renomovaných továrniček na jejich zpracování.
Kolem poledne se vrátíme na krátký relax (s možností oběda) do našeho hotelu, přičemž bude možné zaměnit předepsané oblečení pro chrám - dlouhé kalhoty atd. - za pohodlnější. Odpoledne bude totiž ve znamení přírody.
Srí Lanka či spíše Cejlon a čaj, to prostě patří k sobě. Nedaleko našeho hotelu funguje již od 19. století (včetně původního strojového vybavení) tradiční továrna na jeho zpracování. Exkurzi následuje malá ochutnávka, možnost nákupu a v případě zájmu i vlastní zkušenost, jak se čaj trhá.
Přímo v Peradenyi, kde je náš hotel, je zaslíbené místo všech milovníků tropické vegetace: Královská botanická zahrada. Nádherný parkový areál s pavilonem orchidejí, mohutnými stromy z celého světa, palmovými alejemi, pověstnými seychelskými kokosy, obřími bambusy... a také mnohatisícovými hejny kaloňů.
Na večeři se vrátíme zpět do našeho hotelu.

 Amaya Hills 
    Kandy - Chrám Buddhova zubu Královská botanická zahrada v Peradenyi Kandy - Chrám Buddhova zubu Čajové království Čajové království Čajové království Královská botanická zahrada v Peradenyi Kandy - Chrám Buddhova zubu

   

Den 06: KOUZLO KOLONIÁLNÍ ÉRY (holandská pevnost v Galle)
 Srí Lanka

Snídaně, po které následuje návrat k západnímu pobřeží. Southern Expressway nás po cca 5 hodinách jízdy dovede do města Galle, které samo o sobě není nijak výjimečné, má však klenot s naprosto unikátní atmosférou: starou holandskou pevnost na malém poloostrově uzavřeném mohutnými valy a bastiony. Ubytujeme se a budeme mít celé odpoledne a večer na "bloumání" pitoreskními uličkami plnými budov často pocházejících z holandské koloniální éry (zde 1640 - 1796). Malebné restaurace - často opravdu miniaturní, obchůdky, řada galerií, muzeí, kostely, mešity, buddhistické i hinduistické chrámy a řada dalších historických objektů a artefaktů, které jsou však živoucím městečkem a nikoliv pouhým skanzenem. Ještě před večeří, cca 18:00-18:30, bude nejlepší chvíle vypravit se na jihozápadní hradební valy, odkud budeme mít při troše štěstí nezapomenutelný výhled na západ slunce do Indického oceánu.
S ohledem na velkou nabídku stravovacích možností v tomto místě je večeře stejně jako oběd ve vlastní režii.
Ubytovací zařízení v areálu pevnosti mají jen malou kapacitu a proto nemůžeme v tomto jediném případě avizovat konkrétní ubytování předem. Mělo by se jednat o některý z následujících stylových objektů: Fort Bazaar, Fort Printers, Deco On 44.

  
    Fort Bazaar Deco On 44 Deco On 44 Fort Printers Fort Printers Fort Bazaar

   

Den 07: PŘÍRODA (želvy), pláž
 Srí Lanka

Snídaní se rozloučíme s Galle a po jižním pobřeží se vydáme dále na východ.
Po cestě je možné se zastavit v některé ze želvích farem (vstupné ve vl. režii), pohybujeme se totiž oblastí, kde mořské želvy často kladou svá vejce do písečných pláží. Aby životy budoucích želviček nebyly zmarněny ziskuchtivými prodejci vajec či místními predátory (zejména ptáci), zdejší ochránci je vybírají a nechávají líhnout pod dozorem. Stejně tak potom malé želvy vypouští do moře. Je zde také pečováno o želvy, které utrpěly nějaký úraz a jejich další život na otevřeném moři by byl ohrožen.
Okolo poledne přijedeme do vybraného hotelu u moře.
Na vybranou máme:
PALM PARADISE CABANAS + VILLAS ... kouzelné a velmi přírodní zařízení v zátoce Goyambokka u Tangalle, a to buď ve stylových chatkách (Cabanas), nebo poměrně luxusních klimatizovaných vilkách (nabídka na vyžádání - za příplatek).
DICKWELLA RESORT + SPA ... středně velký rodinný hotel v nedaleké Dickwelle, kde je možné si k ubytování v pokoji Standard a polopenzi připlatit all inclusive.

 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 
    Galle - stará holandská pevnost Galle - stará holandská pevnost Galle - stará holandská pevnost Galle - stará holandská pevnost Palm Paradise Cabanas - ubytování ve Standard Cabana Palm Paradise Cabanas - ubytování v A/C Villa Dickwella Resort & Spa

   

08: TANGALLE nebo DICKWELLA ... Volno, relax
 Srí Lanka

tento téměř celý den bude patřit tomu správnému odpočinku u hřejivých vod Indického oceánu.
KDY SI VYBRAT PALM PARADISE CABANAS:
Není snad na Srí Lance ubytovací zařízení u pláže, které by bylo v lepší harmonii s místní přírodou, což je především zásluha německých majitelů provozujících PPC téměř čtyři desítky let. Komu by ubytování ve standardních Cabanas přece jen připadalo příliš jednoduché, může zvolit klimatizovanou Villu (úroveň srovnatelná s 4*).
KDY SI VYBRAT DICKWELLU:
Když chci klasický středně velký hotel na hezkém místě. Jedno z mála míst na Srí Lance, kde je v moři i sem tam něco k vidění, takže se tu dá šnorchlovat či potápět. V okolí najdete zajímavý chrám s obřím Buddhou, nedaleko je také "Blow hole", kde dorážející příboj mezi skalisky vytváří vysoké gejzíry. Nějaká ta jednodušší restaurace či krámek se tu najdou. A pak je tu ovšem možnost připlatit si all inclusive...
Po večeři nás čeká finální transfer na letiště, kde bychom měli být cca 3 hodiny před odletem.
PRODLOUŽENÍ POBYTU: Kdo zatouží po více relaxu, je možné si připlatit další 4 noci v obou uvedených hotelích. V ceně je polopenze (u Dickwelly též možnost all incl.) a finální transfer na letiště.

 Dickwella Resort & Spa 
   

   

Den 9: Návrat domů
 Srí Lanka

Po půlnoci odlétáme zpět směr Dubai/Doha (dle upřesnění dopravce) a Praha, kam bychom měli dorazit krátce po poledni.

  

Hotely:


název hotelu:
 

Amaya Hills


Země:
 
Srí Lanka
Lokalita: Vnitrozemí
Popis: Naše mínění:
Naší CK tradičně využívané zařízení – dříve jako Le Kandyan – bývá ne neprávem označováno „Palácem v oblacích“. Velmi vysoký standard služeb umocňuje vynikající lokalita – jednak jako základna pro poznávání regionu (město Kandy, Královská botanická zahrada, výchozí bod pro cestu do hor), ale i krásná atmosféra: Například rána jsou zde neopakovatelná... Jen nezapomeňte lehký svetřík, u večeře se může hodit!

Poloha:
V kopcích nad Kandy (cca 600 m n.m.) v oblasti Peradenyia, ve stráni s monumentálním výhledem na hory v centrální části ostrova, uprostřed bohaté vegetace.

Spojení:
Viz naše poznávací zájezdy na Srí Lanku.

Hotel:
Ve starosrílanském palácovém stylu postavená budova o několikadvoupatrových křídlech má centrální část se vzdušnou lobby/recepcí a sluneční terasou s bazénem, pool barem, lehátky, slunečníky a osuškami (vše v ceně). 2 restauranty, 2 bary, obchůdky, velké konferenční centrum, unikátní noční klub Garage (otevřen o víkendech). V pěším dosahu od hotelu se nachází čajová plantáž a původní továrna na zpracování čaje.

Pokoje:
Rovná stovka kvalitních pokojů (všechny s výhledem do údolí) majících koupelnu/WC, klimatizaci, telefon, sejf, Sat-TV, minibar a varnou konvici (káva/čaj). Balkon či terasa.

Aktivity:
Výborné ayurvedické centrum, squash, biliár (vše za úhradu). Bezplatně fitness, stolní tenis.

Stravování
Polopenze (snídaně buffet, večeře buffet nebo výběr z menu).
Typ ubytování: hotel
Poloha: Na horské samotě
Úroveň: 4*
Vybavení: 24-hod.servis
Sport v místě: tenis, stolní tenis, squash, půjčovna kol, biliard, bazén
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Noční klub Le Garage v podzemí hotelu

Noční klub Le Garage v podzemí hotelu

Hotely:


název hotelu:
 

Aliya Resort + Spa Sigiriya


Země:
 
Srí Lanka
Lokalita: Vnitrozemí
Popis: Naše mínění:
Projekt hotelu má ambice stát se nejlepším zařízením v regionu Dambulla-Habarana-Sigiriya. Je vyšperkován řadou unikátních detailů, má fantasticky řešený bazén sloužící k relaxu a především výhled na skálu Sigiriya je neopakovatelný. Apropos: Slon je leitmotivem hotelu, slon, který touto oblastí odpradávna migruje, slon, jenž se sinhálsky řekne ALIYA...

Poloha:
V tzv "Kulturním trojúhelníku" v centru ostrova coby ideální výchozí pozice pro návštěvu Polonnaruwy, Dambully, NP Minneriya, případně Anuradhapury a především skalního komplexu Sigiriya.

Spojení:
Viz naše poznávací zájezdy na Srí Lanku.

Hotel:
Na konci roku 2013 zcela nově otevřený hotel renomovaného hotelíéra (viz též Amaya Lake, Maalu Maalu aj.) má hlavní centrální budovu s recepcí, lobby, hlavním restaurantem a barem. Z hlavní budovy se po schodišti sestoupí na velkolepou terasu s rozměrným bazénem. Raritou je Paddy Museum s expozící téměř třítisíciletých tradic pěstování rýže na Srí Lance. Zde je také další malý restaurant.

Pokoje:
Vysoce kvalitní ubytování nabízí 96 prostorných pokojů (52m2) umístěných po čtyřech v patrových pavilonech. Každý pokoj má velkou předsíň, koupelnu s vanou a sprchovým koutem, WC, fén, v pokoji pak minibar, klimatizaci, sejf, Sat-TV, pokrytí WiFi, terasa či balkon. pro fajnšmekry je zde 18 stejně vybavených a zastřešených luxusních stanů.

Aktivity:
Krytý badmintonový kurt a fitness. Samozřejmostí je špičkové welness centrum zaměřené na ayurvedické procedury Ayur Vie Spa (za úhradu).

Stravování:
Pro obvyklou polopenzi snídaně a večeře formou buffetu, při nízké obsazenosti vyjímečně večeře výběr z menu. Během dne možnost stravování a la carte (za úhradu).
Typ ubytování: hotel
Poloha: Nedaleko historických památek
Úroveň: 4* plus
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech

Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech

Některé pokoje Deluxe mají podkrovní Attic room pro rodiny

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech

Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech

Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Aliya znamená sinhálsky SLON

Aliya znamená sinhálsky SLON

Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech

Areál hotelu má své kouzlo za denního světla

Areál hotelu má své kouzlo za denního světla

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Spa... je libo masáž či jinou proceduru?

Špičkový bazén s báječným výhledem

Špičkový bazén s báječným výhledem

Spa... je libo masáž či jinou proceduru?

Pohled na hlavní budovu s restaurací, barem a recepcí

Špičkový bazén s báječným výhledem

Areál hotelu má své kouzlo za denního světla

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec

Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec

Špičkový bazén s báječným výhledem

Špičkový bazén s báječným výhledem

Špičkový bazén s báječným výhledem

Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec

Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec

Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec

Magická večerní atmosféra

magická večerní atmosféra

magická večerní atmosféra

Krom těla je třeba také zaměstnat hlavu...

Výstup na Sigiriyu nestačil? Nu prosím...

Výstup na Sigiriyu nestačil? Nu prosím...

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Hotelový bar

Hotelový bar

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Je libo zařídit snídani u bazénu..?

Je libo zařídit snídani v zahradě..?

Je libo zařídit snídani s výhledem na rýžová pole..?

Jóga zklidní Vaši mysl i tělo

Jóga zklidní Vaši mysl i tělo

V areálu můžete potkat stylovou rikšu

Spa... je libo masáž či jinou proceduru?

Spa... je libo masáž či jinou proceduru?

Spa... je libo masáž či jinou proceduru?

Aliya znamená sinhálsky SLON

Aliya znamená sinhálsky SLON

Některé pokoje Deluxe v horním podlaží mají navíc podkroví - tzv. Attic Room, vhodné pro rodiny.

Areál hotelu má své kouzlo za denního světla

Hotely:


název hotelu:
 

Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle


Země:
 
Srí Lanka
Lokalita: Tangalla
Popis: Naše mínění:
Hledáte nádhernou zátoku, fantastickou tropickou zahradu s neuvěřitelně stylovými chatkami (cabanas), kvalitní jídlo, velmi dobrý servis pod vedením německých majitelů, klid, pohodu? Tady budete správně. Nebude Vám jistě chybět televize (ale WiFi v areálu funguje), klimatizace (chatky jsou kryté vegetací a mají důmyslný systém přirozené ventilace podpořený stropním ventilátorem), tenisový kurt, vodní sporty ani nákupní centra. Zato vás tu budou obveselovat všudypřítomné veverky, řada ptáků včetně majestátných orlů, neškodní varani a občas proběhne tlupa opic hulmanů. Hotel má v názvu "paradise" a není to až tak nadnesený výraz...

Náš tip:
90 minut pohodlné jízdy a jste v Národním parku Uda Walawe, kde je nejvíc divokých slonů na Srí Lance. Cca půl hodiny jízdy se nachází pověstný skalní chrám Mulkirigala.

Poloha:
Na samém jihu ostrova mezi Tangalle a Dikwellou u malebné a skalisky ohraničené zátoky Goyambokka s půvabnou pláží s dobrým vstupem do vody, v mírném svahu porostlém bohatou vegetací. Areál je rozprostřen prakticky podél celé zátoky a od pláže je oddělen plůtkem, který spolu s bdělou ostrahou zabraňuje vstupu neubytovaným. Vzdálenost cca 300m od hlavní pobřežní silnice zajišťuje dostatečný klid.

Spojení:
Při využití Southern Expressway Colombo-Matara cca 4 hodiny od mezinárodního letiště Colombo. Z druhého, bohužel velmi málo aerolinkami využívaného mezinárodního letiště Matala u Hambantoty cca 90 minut.

Hotel:
Zátoku Goyambokka u Tangalle v osmdesátých letech "objevil" a postupně osídlil sympatický německý pár, který zařízení vdechl jeho unikátní styl a dodnes je provozuje. Je tu recepce, u které funguje pokrytí WiFi a která zajistí standardní služby (směnárna, sejfy, taxislužba, výlety apod.). Vedle ní je malá herna se stolním tenisem či šipkami. Hlavní restaurant s barem otevírá již v půl osmé ráno a funguje cca do desáté večerní. Ve druhé části areálu na mírném návrší je unikátní trojúhelníkový bazén a malá a la carte restaurace. Plážové osušky obdržíte na recepci (oproti depozitu), matrace máte ve svých chatkách. U bazénu jsou lehátka a slunečníky.

Pokoje:
Dvacítka chatek "cabanas" s oktagonálním půdorysem na sloupcích je zcela z přírodních materiálů. Vstup je přes prostornou terasu s proutěnými křesílky. Okna mají jednoduché dřevěné mříže, nemají sklo ale okenice. Uvnitř je dvoulůžko kryté moskytiérou, stolek s křesílky, šatní skříně. V koupelně je standardní splachovací toaleta a sprcha s teplou vodou (průtokový ohřívač). V těchto chatkách lze ubytovat max. 2 osoby. Několik cabanas je prostornějších a mají třetí lůžko rovněž kryté moskytiérou. Pro náročnější klientelu je určeno 6 luxusnějších vilek poblíž bazénu - ty mají regulérní skleněná okna, komfortnější koupelnu, klimatizaci, ledničku a varnou konvici (káva, čaj). Čtyři vilky mají vždy dva samostatné pokoje: v přízemí třílůžkový a v patře dvoulůžkový. Další dvě vilky jsou určeny vícečlenným rodinám.

Aktivity:
Půjčovna kol, malé spa s ayurvedickými masážemi (za úhradu).

Stravování:
Cabanas: polopenze v hlavním restaurantu. Snídaně je servírovaná (káva/čaj, šťáva z čerstvého ovoce, ovoce, toasty, vejce v různé úpravě, jogurt "curd" s medem, marmeláda, máslo). Každé ráno je rovněž na tabuli informace ohledně menu k večeři - změna je možná na vyžádání dle jídelního lístku a to do 14:00 hod. Obědy a la carte. Villas: snídaně v restauraci u bazénu. Při polopenzi oběd či večeře tamtéž.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Přímo u pláže
Úroveň: 3*
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Ráno na pláži

Vstup na pláž

Restaurant s barem

Villa

Villa

Villa

Dnešní animační program zajišťuje otec Hulman se svojí rodinou...Hotely:


název hotelu:
 

Dickwella Resort & Spa


Země:
 
Srí Lanka
Lokalita: 
Popis: Naše mínění:
Zátoky na úplném jihu Srí Lanky – alespoň ty, které ještě nebyly postiženy stavbami velkých hotelových komplexů – patří mezi nejhezčí na ostrově a takové je i okolí Dickwelly. Tento středně velký hotel neposkytuje vysloveně luxus, ale dobrý standard. Je ideální pro klidnější plážovou dovolenou.

Poloha:
Na samém jihu ostrova, jen několik kilometrů východně od nejjižnějšího mysu Dondra. Hotel se nachází na malém skalnatém výběžku do moře, s plážemi po obou stranách, lemovanými palmovým hájem. Obec s několika jednoduššími restauranty a obchody je ve vzdálenosti cca 15-20 minut pěšky. Stejně daleko do vnitrozemí se nachází chrám Wewurukannala s největší (cca 50m) sochou sedícího Buddhy na Srí Lance.

Spojení:
Z mezinárodního letiště cca 3,5 hod.

Hotel:
Jeden z tradičních menších hotelů vyšší střední kategorie nabízí hlavní restaurant The Surf Spray (mezinárodní buffet), a-la-carte Pizzerii a plážový bar. Je tu velký bazén se slunečníky a lehátky. WiFi ve společných prostorách i na pokoji.

Pokoje:
56 v kategorii Standard (cca 30m2) v patrových budovách, vybavených sprchou/WC, fénem, TV, klimatizací, minibarem, varnou konvicí (káva/čaj), balkonem či terasou. Většina pokojů je orientována k moři. Za příplatek je několik pokojů Superior, které jsou prostornější (cca 40m2) a jsou výhradně v patře. Maximální obsazenost: Standard – 2 osoby, Superior – 3 osoby.

Aktivity:
V ceně fitness, boccia, plážový volejbal a tenis. Za úhradu spa centrum a potápěčské centrum s kurzy.

Stravování:
Polopenze zahrnující snídaně a večeře formou buffet. Při ALL INCLUSIVE navíc obědy také buffet, odpolední káva/čaj se zákusky a výběr nealko- a alkoholických nápojů domácí produkce od 10:00 do 24:00 hod.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Přímo u pláže
Úroveň: 4*
Vybavení: bazén
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Nezávazná objednávka zájezdu 18.11.2018-26.11.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Palm Paradise Cabanas - Standard Cabana (58 990,- Kč)   osob  
Příplatek, prodloužení pobytu v PPC o další 4 noci - Standard Cabana s polopenzí (4 000,- Kč)   osob  
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Dickwella Resort (polopenze) (61 990,- Kč)   osob  
Příplatek, prodloužení pobytu v Dickwelle o další 4 noci (polopenze) (8 000,- Kč)   osob  
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Dickwella Resort (all inclusive) (62 990,- Kč)   osob  
Příplatek, prodloužení pobytu v Dickwelle o další 4 noci (all inclusive) (10 000,- Kč)   osob  
Poplatek za povinné el. vízum ETA (1 200,- Kč)   osob  
Komplexní připojištění (část stornopoplatků, úrazy, zavazadla aj.) (1 990,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Expedice Východní Afrika
Expedice Východní Afrika
Keňa

18.08.2018-29.08.2018
Dle programu,

 59990,- Kč
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Tsarabanjima
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Tsarabanjima
Madagaskar
Constance Tsarabanjima
25.05.2018-03.06.2018
All inclusive, pravidelná letecká linka

 89090,- Kč
Peru a Bolívie: po stopách Inků a conquistadorů
Peru a Bolívie: po stopách Inků a conquistadorů
Bolívie

13.07.2018-30.07.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 106790,- Kč
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Jardin Vanille
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Jardin Vanille
Madagaskar
Jardin Vanille
25.05.2018-03.06.2018
Plná penze, pravidelná letecká linka

 41200,- Kč