Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky Zájezdy Srí Lanka - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Srí Lanka

název zájezdu: Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky


Země:
 
Srí Lanka
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: 
Ubytování: Amaya Hills, Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah, Tamarind Tree, Aliya Resort + Spa Sigiriya, Heritage Hotel Jaffna, Pigeon Island Beach Resort, The Lakeside Hotel Nuwara Wewa
Strava: Polopenze
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 24.09.2018
Konec zájezdu: 05.10.2018
Počet nocí: 9
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
75 990,- KčOsoba sdílející dvoulůžkový pokoj
13 990,- KčPříplatek pro jednolůžkový pokoj
71 990,- KčTřetí osoba na přistýlce
1 200,- KčPoplatek za vyřízení povinného víza ETA
1 490,- KčKomplexní připojištění (část stornopoplatků, úrazy, zavazadla aj.)

Cena zahrnuje:
 
Letenku Praha - Dubai/Doha - Colombo a zpět se společností Emirates nebo Qatar Airways v economy class
Ubytování 9 nocí v uvedených nebo srovnatelných hotelích ve dvoulůžkových pokojích
Polopenzi začínající snídaní v 1. den a končící večeří v 11. den
Dopravu klimatizovaným minivanem či busem (dle počtu účastníků), doprovod anglicky hovořícího průvodce, asistenci místní partnerské agentury, při splnění minimálního počtu účastníků doprovod česky mluvícího průvodce
Vstupy dle programu, pronájem terénního vozu pro jeep safari, jízdenky na vlak (2. třída)
Knižního průvodce (čj)
Zákonné poj. CK, základní pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje:
 
Obědy, nápoje, spropitné a další nespecifikované náklady osobního charakteru
Případné fakultativní programy (úhrada na místě)
Poplatek za povinné elektronické vízum ETA

Poznámka:
 
Již po dvě desetiletí našim klientům nabízíme to nejlepší z "většinové" sinhálské části Srí Lanky: dechberoucí Sigiriyu a Dambullu, monumentální královská města Anuradhapuru a Polonnaruwu, pulsující srdce ostrova Kandy, čajové plantáže i zahrady koření... Tentokrát však přidáváme i druhou - tamilskou - tvář ostrova. Čeká nás sever a východ s unikátní Jaffnou a jejími chrámy, ostrovy okolo poloostrova Jápané, ale také nádherné pláže Passikudah a Nilaveli.
ČÍM SE LIŠÍME OD KONKURENCE:
* Konkrétní hotely vyššího standardu!
* Malé skupinky (již od 6 účastníků)!
* Vstupné již v ceně!
* Osobně doprovází pracovník CK, který zájezd připravil!


  

Další termíny


24.09.2018 - 05.10.2018 12 dní od 75 990,- Kč  

program zájezdu


Den 01: Odlet z Prahy
 Srí Lanka

Na letišti Václava Havla v Praze-Ruzyni se sejdeme cca dvě hodiny před odpoledním odletem (letový řád bude upřesněn při rezervaci – viz POKYNY NA CESTU). Cesta do Colomba bude s přestupem v Dubaji nebo Doha (cca 6 hodin letu), následný přípoj poletí cca 4,5 hod.

  
   

   

Den 02: Dechberoucí atmosféra večerní Anuradhapury
 Srí Lanka

V ranních hodinách přiletíme na letiště Katunayake severně od Colomba. Po vyřízení vstupních formalit, vyzvednutí zavazadel a doporučené výměně peněz nás bude očekávat místní průvodce. Protože před námi bude prvních téměř 5 hodin, kterými odstartujeme celý náš zájezd na Srí Lanku, ještě před odjezdem na sever si dáme snídani v hotýlku u letiště. Do cíle - Anuradhapury - bychom měli dorazit krátce po poledni. Ubytujeme se v hotelu s velmi relaxačně působícím parkovým areálem a dáme si trochu oddechu.
Později odpoledne zamíříme (cca 30 minut) návštívit nejdůležitější místo pro všechny sinhálské Srílančany: historický areál Anuradhapury, nejstaršího a nejdéle fungujícího království, jehož dějiny sahají hluboko před náš letopočet a jehož prostřednictvím vstoupilo Buddhovo učení na ostrov. Nejprve shlédneme objekty, na které je zapotřebí denní světlo. A pak, již v magické atmosféře osvětlení, nás čeká posvátný strom a především obří bílé stúpy se stovkami místních poutníků. Denně se zde koná několik ceremonií celebrovaných významnými buddhistickými mnichy.
Do hotelu se vrátíme na večeři.

 The Lakeside Hotel Nuwara Wewa 
    Dechberoucí kouzlo večerní Anuradhapury Dechberoucí kouzlo večerní Anuradhapury Dechberoucí kouzlo večerní Anuradhapury Jedna z anuradhapurských stúp Dechberoucí kouzlo večerní Anuradhapury Dechberoucí kouzlo večerní Anuradhapury Dechberoucí kouzlo večerní Anuradhapury Dechberoucí kouzlo večerní Anuradhapury

   

Den 03: Směr sever, se zastávkou v kolébce buddhismu
 Srí Lanka

Snídaní se rozloučíme s Anuradhapurou, protože dalším cílem je poloostrov Jápané na samém severu. Zde nás čeká opravdová premiéra v historii našich poznávacích zájezdů na Srí Lanku!
Nejdříve se však zastavíme jen pár kilometrů odsud. V Mihintale totiž potkal syn legendárního indického krále Ašóky krále Anuradhapury a obrátil jej na Buddhovo učení, které se pak začalo šířit ostrovem.
U Vavunie překročíme vojenský checkpoint, kde ještě před několika málo lety končilo území pod kontrolou vlády a začínalo´území "Tygrů". Dnes nám cesta bude rovinatou krajinou po nové asfaltce jinak "odsýpat", než za starých časů... I památek na časy bojů je cestou už minimum. Snad jen v Kilinochchi, jinak průměrném městečku na trase, které však bylo neformálním hlavním městem území kontrolovaného Tygry osvobození tamilského Ílamu (dále LTTE), zůstal jako memento stržený vodojem.
Kousek za Kilinochchi je úzký pruh země spojující poloostrov Jápané s ostatním územím, kterému se odpradávna říká Elephant Pass. Zde se na pár minut zastavíme u památníku všem, kteří za čtvrtstoletí leckdy nesmyslného násilí ztratili své životy, ať už byli na jakékoliv straně či (většina) pouhými nevinný i obětmi krvavých hrátek mocných.
Odpoledne se ubytujeme v hotelu v srdci Jaffny.

 Heritage Hotel Jaffna 
    Jaffna - tamilské festivaly jsou velkým zážitkem Elephant Pass - místo nevětších bojů občanské války Kilinochchi. Po Tygrech zbyly jen vzpomínky a zničený vodojem... Elephant pass - improvizovaný obrněnec LTTE Elephant Pass - památník obětem Na obzoru Mihintale

   

Den 04: Ostrov Nagadeepa - symbol symbiózy obou náboženství a město Jaffna s chrámovým klenotem
 Srí Lanka

Dopoledne se vypravíme mimo Jaffnu a mimo pevninu vůbec. Nejprve po několikakilometrové hrázi napříč lagunou přejedeme na ostrov Kayts a odtud po další hrázi na ostrov Punkudutivu, až dorazíme do malého přístaviště, odkud vyjíždějí pitoreskní bárky k cíli naší cesty: Po cca 15 minutách přistaneme u jediného opravdu zachovalého (proč..? Rádi vám na místě povíme story!) buddhistického chrámu Nagadeepa na malém ostrůvku. V jeho těsném sousedství pak stojí velký chrám hinduistický Naga Pooshani Amman Kovil.
Kolem poledne se vrátíme do města. Bude-li to možné (probíhá rekonstrukce), podíváme se na klenot portugalské vojenské architektury, zdejší pevnost.
Kromě pitoreskních uliček s velmi přátelskými obyvateli nás jistě zaujme několik výjimečných staveb, jako např. katolický chrám Sv. Jakuba.
Zlatým hřebem bude nejdůležitější tamilský chrám celé Srí Lanky: Nallur Kovil, upomínající na podobné chrámové komplexy v jižní Indii.

 Heritage Hotel Jaffna 
    Nallur Kovil Nallur Kovil Nallur Kovil Nallur Kovil Ferry na ostrov Nagadeepa Nagadeepa - buddhistický chrám Nagadeepa - tamilský chrám Nagadeepa - tamilský chrám Jaffna - St. James Church Jaffna - St. Martin´s Seminary V ulicích Jaffny V ulicích Jaffny V ulicích Jaffny V ulicích Jaffny

   

Den 05: Ochutnávka krás východních pláží v Nilaveli
 Srí Lanka

Snídaně a sbohem Jaffno, zbohem Jápané, vracíme se zpět. Dnešní přesun bude nejdelší na naší trase, abychom ještě tentýž den dospěli k východnímu pobřeží. Dosáhneme jej v časném odpoledni severně od přístavu Trincomalee u překrásných pláží Nilaveli.
Ubytujeme se a zbytek dne bude patřit relaxu, koupání a pozorování místních rybářů. U nedalekých skalisek je i terén vhodný ke šnorchlování (i když bohužel většina korálů vzala za své při tsunami).
Večeře je samozřejmě v našem hotelu.


 Pigeon Island Beach Resort 
    Pláž Nilaveli - promenáda bez plavek... Pláž Nilaveli s výhledem na Pigeon Island Pláž Nilaveli s výhledem na Pigeon Island Pláž Nilaveli Pláž Nilaveli Pláž Nilaveli

   

Den 06: Metropole východu - Trincomalee
 Srí Lanka

Po snídani se po východním pobřeží přesuneme na jih. Nejprve se zastavíme v největším středisku východu Trincomalee, jehož velkou hlubokou přístavní lagunu si velmi cenili Britové během svého koloniálního panství. Na skále Swami Rock ve Fort Frederick navštívíme Koneswaram Kovil. Na Srí Lance je řada krásnějších tamilských chrámů (viděli jste v minulých dnech), tento ale má svůj historický význam. K místu se také pojí legenda nešťastné lásky milenců dvou různých etnik.
Ještě uděláme několikaminutový fotostop u krásně udržovaného válečného hřbitova Commonwealthu - pod úhledně vyrovnanými náhrobky spí svůj věčný sen námořníci, letci a vojáci dislokovaní za 2. světové války na Cejlonu, kteří padli při japonských náletech či v okolních vodách (viz letadlová loď Hermes potopená japonskými letadly r. 1942 u Batticaloy).
Během cesty si povíme o zdejších nelehkých časech během občanské války a při tsunami.
Po poledni mineme městečko Valaichchennai a nádherná Passikudah konečně rozevře svou náruč! Tady se tempo našeho zájezdu zvolní: ubytujeme se a budeme odpočívat.

 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 
    Trincomalee - válečný hřbitov Commonwealthu Trincomalee - válečný hřbitov Commonwealthu Trincomalee - tamilský chrám na Swami Rock Trincomalee - Swami Rock Trincomalee - pohled ze Swami Rock

   

Den 07: Relax v hřejivé náruči nádherné Passikudah
 Srí Lanka

Odpočinek, koupání, využití místního spa centra...
Případní zájemci se mohou vypravit na nedalekou téměř panenskou pláž Kalkudah.


 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 
    Passikudah - klenot východního pobřeží Passikudah - klenot východního pobřeží Passikudah - klenot východního pobřeží Passikudah - klenot východního pobřeží

   

Den 08: Směr královská Polonnaruwa, směr Kulturní trojúhelník
 Srí Lanka

Odjezd z Passikudah na východě do centrální části zvané "Kulturní trojúhelník" bude po snídani. Po cca dvou hodinách jízdy nás čeká prohlídka ruin druhého významného královského města Polonnaruwa. Ta neexistovala tak dlouho jako předchozí Anuradhapura - jen cca 2 století, ale je mnohem kompaktnější. Zlatým hřebem jsou obří sochy Buddhy v Gal Vihara. Ubytujeme se na dvě noci nedaleko slavné Sigiriye a Dambully a opět zbude čas na trochu relaxu - s přibývajícími dny se to určitě hodí víc a víc...
Dnes nebo zítra navečer můžeme zařadit cca tříhodinové jeep safari za divokými slony do NP Minneriya či rezervace Ritigala.

 Aliya Resort + Spa Sigiriya 
    Královská Polonnaruwa Královská Polonnaruwa Jeep safari Jeep safari Jeep safari Královská Polonnaruwa Královská Polonnaruwa Královská Polonnaruwa

   

Den 09: Kdo nebyl na Sigiriyi a v Dambulle, nebyl na Srí Lance
 Srí Lanka

Již včera jsme měli možnost pohledu na tu monumentální skálu čnící 200 metrů nad okolní terén a dnes ráno se tam vypravíme. Povíme si přitom příběh z 5. století našeho letopočtu, příběh hodný hollywoodského thrilleru, i mnohem novější příběh nešťastné lásky. Uvidíme areál zahrad v úpatí, úžasné fresky pod skalním převisem a od zbytků monumentální Lví brány vystoupáme na vrchol, kde zůstaly půdorysy dávného královského paláce a dalších staveb.
Po dopoledním výstupu se určitě bude hodit pár hodin siesty a relaxu v našem hotelu. V pozdním odpoledni nás čeká další z top lokalit Srí Lanky: Jeskynní chrám v Dambulle, který vznikl již v prvním století před n.l. je místo, které prostě nemůžeme vynechat! Pět jeskyní vyzdobených nádhernými malbami, sochami především Buddhy, malými dagobami... a venku všudypřítomné opice, to vše s přicházejícím soumrakem – jak magická atmosféra!
Na večeři se vrátíme do našeho hotelu.

 Aliya Resort + Spa Sigiriya 
    Jeskynní chrám v Dambulle Sigiriya Sigiriya Sigiriya Sigiriya Sigiriya Sigiriya Jeskynní chrám v Dambulle Jeskynní chrám v Dambulle Jeskynní chrám v Dambulle Jeskynní chrám v Dambulle Jeskynní chrám v Dambulle

   

Den 10: Směr královské Kandy - den provoněný báječným kořením
 Srí Lanka

Předposlední den našeho putování zamíříme do samotného srdce ostrova - druhého největšího města Kandy. Cca tříhodinovou cestu přerušíme v oblasti Matale, tradičním místě pěstování koření. Odpoledne pak čeká samotné Kandy - ono někdejší královské město, které nejdéle vzdorovalo britské koloniální expanzi. Protože Srí Lanka je také proslulá drahými kameny, navštívíme některou ze šperkařských dílen.
V podvečer si vychutnáme taneční umění místních lidí a není náhoda, že se tak stane právě zde: kandyjští tanečníci a bubeníci jsou na ostrově nejlepší. Závěrečným bonbónkem bude chůze (samozřejmě pouze účinkujících) po žhavém popelu.
Ale den ještě nekončí. Dalida Maligawa, nejvýznamější buddhistická památka nazývaná Chrámem Buddhova zubu v magickém večerním osvětlení čeká na nás! Návrat do hotelu a večeře.

 Amaya Hills 
    Kandy - Chrám Buddhova zubu Kandy - Chrám Buddhova zubu Kandy - folklorní show Kandy - Chrám Buddhova zubu Kandy - Chrám Buddhova zubu

   

Den 11: Čaj a sloni - dva symboly Srí Lanky na závěr
 Srí Lanka

I poslední den na Srí Lance bude nabitý zážitky. Po snídani opustíme oblast Kandy, abychom v jeho blízkosti u městečka Giragama navštívili jednu z tradičních továren na zpracování čaje. Exkurze nemůže skončit jinak, než příjemnou ochutnávkou...
Krátce před polednem ještě změníme dopravní prostředek. Jen málokde budeme v tak bezprostředním kontaktu s místními obyvateli, jako ve vlaku! Cca sedmdesátiminutovou jízdu ukončíme v Rambukkaně, odkud je to coby kamenem dohodil do populárního sloního sirotčince v Pinnawale: projekt již několik desítek let zachraňující opuštěná slůňata. Z terasy nad řekou si dopřejeme pohled na koupající se stádo a v místní restauraci si můžeme dát něco na zub.
Marná sláva, je to tady tak trochu "Karlštejn", ale díky přítomnosti řady obchodů a obchůdků zde máme ještě dobrou šanci k nákupu typických suvenýrů ze dřeva, kůže, textilu apod.
Navečer dorazíme zpět k letišti. V hotýlku, který je od něj jen cca 5 minut cesty a který byl naší vůbec první zastávkou po příletu dostaneme k dispozici pokoje. Zde se můžeme vysprchovat, převléci, přebalit zavazadla a vůbec se připravit na cestu domů. Ale moment, ještě si dáme večeři!
Okolo půlnoci pak definitivně dorzíme na letiště.

P.S.
Případným zájemcům můžeme při rezervaci nabídnout prodloužení pobytu o pár dnů u moře na jihozápadě ostrova.

 Tamarind Tree 
    Sloní sirotčinec v Pinnawale Sloní sirotčinec v Pinnawale Sloní sirotčinec v Pinnawale Sloní sirotčinec v Pinnawale Vlaky patří neodmyslitelně k Srí Lance Čajové království Čajové království Tak jaký čaj je nejlepší..? Čajové království

   

Den 12: Návrat domů
 Srí Lanka

Po půlnoci odlétá náš spoj do Dubaje nebo Doha, kam dorazíme časně ráno a přestoupíme na další linku směr Praha. Plánovaný přílet je krátce po poledni.

  
    Ayubowan! Vannakam! Salam alleikum! Good bye!

   

Hotely:


název hotelu:
 

Amaya Hills


Země:
 
Srí Lanka
Lokalita: Vnitrozemí
Popis: Naše mínění:
Naší CK tradičně využívané zařízení – dříve jako Le Kandyan – bývá ne neprávem označováno „Palácem v oblacích“. Velmi vysoký standard služeb umocňuje vynikající lokalita – jednak jako základna pro poznávání regionu (město Kandy, Královská botanická zahrada, výchozí bod pro cestu do hor), ale i krásná atmosféra: Například rána jsou zde neopakovatelná... Jen nezapomeňte lehký svetřík, u večeře se může hodit!

Poloha:
V kopcích nad Kandy (cca 600 m n.m.) v oblasti Peradenyia, ve stráni s monumentálním výhledem na hory v centrální části ostrova, uprostřed bohaté vegetace.

Spojení:
Viz naše poznávací zájezdy na Srí Lanku.

Hotel:
Ve starosrílanském palácovém stylu postavená budova o několikadvoupatrových křídlech má centrální část se vzdušnou lobby/recepcí a sluneční terasou s bazénem, pool barem, lehátky, slunečníky a osuškami (vše v ceně). 2 restauranty, 2 bary, obchůdky, velké konferenční centrum, unikátní noční klub Garage (otevřen o víkendech). V pěším dosahu od hotelu se nachází čajová plantáž a původní továrna na zpracování čaje.

Pokoje:
Rovná stovka kvalitních pokojů (všechny s výhledem do údolí) majících koupelnu/WC, klimatizaci, telefon, sejf, Sat-TV, minibar a varnou konvici (káva/čaj). Balkon či terasa.

Aktivity:
Výborné ayurvedické centrum, squash, biliár (vše za úhradu). Bezplatně fitness, stolní tenis.

Stravování
Polopenze (snídaně buffet, večeře buffet nebo výběr z menu).
Typ ubytování: hotel
Poloha: Na horské samotě
Úroveň: 4*
Vybavení: 24-hod.servis
Sport v místě: tenis, stolní tenis, squash, půjčovna kol, biliard, bazén
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Noční klub Le Garage v podzemí hotelu

Noční klub Le Garage v podzemí hotelu

Hotely:


název hotelu:
 

Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah


Země:
 
Srí Lanka
Lokalita: 
Popis: Naše mínění:
Jedná se o opravdu unikátní resort postavený ve stylu tamilské rybářské vesnice na nejlepším místě v centru zátoky. Kvalitní ubytování, špičková gastronomie, velmi příjemný personál a především nádherná pláž zvoucí jak ke koupeli tak k dlouhým vycházkám... Dle našeho mínění nejlepší volba pro pobyt na východě Srí Lanky!

Poloha:
Cca 30 km severně od městečka Batticaloa se nachází malé městečko Valaichchennai, u kterého se silnice z Habarany a Polonnaruwy napojuje na pobřežní komunikaci. Cca 5 km od něj je zátoka Passikudah a hotel je přímo v jejím centru.

Spojení:
Z mezinárodního letiště u Colomba cca 7-8 hodin via Dambulla či Kandy. Silnice via Dambulla je poměrně kvalitní, ale je zde celou cestu limit 70 km / hod.
Též viz naše poznávací zájezdy na Srí Lanku.

Hotel:
Velmi netradičně koncipovaný hotel má relativně jednoduché vybavení: recepce se základním servisem, restauraci, bar, bazén s dětskými částmi, karaoke/bar. V r. 2013 byl otevřen druhý plážový restaurant a nový poolbar a obchůdek se suvenýry. Připojení na internet prostřednictvím placené karty, WiFi o blasti recepce a restaurace.

Pokoje:
Po obvodu areálu se táhnou 2 řady nakoso (vždy alespoň částečný výhled na moře) postavených patrových vilek - vždy 1 pokoj v přízemí a 1 v patře, se samostatným vchodem. Obsahují celkem 36 pokojů Deluxe (cca 46m2), z nichž většina těch horních má navíc v podkroví Attic Room se 2 lůžky pro děti (lze zde tedy ubytovat i čtyřčlennou rodinu).
V každém pokoji je LCD TV se satelitním příjmem, klimatizace (attic room má samostatnou), ventilátor, minibar, telefon, sejf, varná konvice (káva/čaj), velká koupelna s vanou, otevřenou sprchou, 2 umyvadly, fénem a WC. Krytý balkon/terasa. V čele jsou směrem k moři obrácena 2 dvojčata vilek se Suites (horní mají opět Attic Room). Kromě nejlepšího výhledu mají navíc uprostřed terasu s malým bazénkem (vždy pro celou čtveřici suites) a v koupelně vířivku.

Aktivity:
Za úhradu komfortní Ayur Vie Spa, možnost půjčení kol, výlety, šnorchlování.

Stravování:
Polopenze - snídaně a večeře formou buffetu (vyjímečně v případě nízké obsazenosti výběr z menu). V poledne možnost a la carte (ve vl. režii).
Typ ubytování: hotel
Poloha: Přímo na pláži
Úroveň: 4* plus
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Deluxe s Attic Room

Deluxe

Restaurant

Deluxe / Suite

Attic Room v podkroví

Koupelna

Koupelna

Bazének - SuiteHotely:


název hotelu:
 

Tamarind Tree


Země:
 
Srí Lanka
Lokalita: Vnitrozemí
Popis: Hotel je kouzelným parkovým resortem v anglickém stylu s výborným ubytováním, stravováním, možností relaxu ve velkém sladkovodním bazénu či posezení na terase nad ním. Je to pravá zelená oáza klidu jen 5 minut pěšky od hlavní ulice a především jen 5 minut jízdy od mezinárodního letiště v Katunayake u Colomba. Jeho služby ocení zejména přilétnuvší klienti, kteří se zde chtějí občerstvit a na pár hodin zrelaxovat před odjezdem na vybraný program, anebo naopak po příjezdu ze vzdálenějších lokalit (východ, jih,...) se připravit na dlouhý let.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Nedaleko centra
Úroveň: 4*
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 


Hotely:


název hotelu:
 

Aliya Resort + Spa Sigiriya


Země:
 
Srí Lanka
Lokalita: Vnitrozemí
Popis: Naše mínění:
Projekt hotelu má ambice stát se nejlepším zařízením v regionu Dambulla-Habarana-Sigiriya. Je vyšperkován řadou unikátních detailů, má fantasticky řešený bazén sloužící k relaxu a především výhled na skálu Sigiriya je neopakovatelný. Apropos: Slon je leitmotivem hotelu, slon, který touto oblastí odpradávna migruje, slon, jenž se sinhálsky řekne ALIYA...

Poloha:
V tzv "Kulturním trojúhelníku" v centru ostrova coby ideální výchozí pozice pro návštěvu Polonnaruwy, Dambully, NP Minneriya, případně Anuradhapury a především skalního komplexu Sigiriya.

Spojení:
Viz naše poznávací zájezdy na Srí Lanku.

Hotel:
Na konci roku 2013 zcela nově otevřený hotel renomovaného hotelíéra (viz též Amaya Lake, Maalu Maalu aj.) má hlavní centrální budovu s recepcí, lobby, hlavním restaurantem a barem. Z hlavní budovy se po schodišti sestoupí na velkolepou terasu s rozměrným bazénem. Raritou je Paddy Museum s expozící téměř třítisíciletých tradic pěstování rýže na Srí Lance. Zde je také další malý restaurant.

Pokoje:
Vysoce kvalitní ubytování nabízí 96 prostorných pokojů (52m2) umístěných po čtyřech v patrových pavilonech. Každý pokoj má velkou předsíň, koupelnu s vanou a sprchovým koutem, WC, fén, v pokoji pak minibar, klimatizaci, sejf, Sat-TV, pokrytí WiFi, terasa či balkon. pro fajnšmekry je zde 18 stejně vybavených a zastřešených luxusních stanů.

Aktivity:
Krytý badmintonový kurt a fitness. Samozřejmostí je špičkové welness centrum zaměřené na ayurvedické procedury Ayur Vie Spa (za úhradu).

Stravování:
Pro obvyklou polopenzi snídaně a večeře formou buffetu, při nízké obsazenosti vyjímečně večeře výběr z menu. Během dne možnost stravování a la carte (za úhradu).
Typ ubytování: hotel
Poloha: Nedaleko historických památek
Úroveň: 4* plus
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech

Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech

Některé pokoje Deluxe mají podkrovní Attic room pro rodiny

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech

Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech

Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Aliya znamená sinhálsky SLON

Aliya znamená sinhálsky SLON

Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech

Areál hotelu má své kouzlo za denního světla

Areál hotelu má své kouzlo za denního světla

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Spa... je libo masáž či jinou proceduru?

Špičkový bazén s báječným výhledem

Špičkový bazén s báječným výhledem

Spa... je libo masáž či jinou proceduru?

Pohled na hlavní budovu s restaurací, barem a recepcí

Špičkový bazén s báječným výhledem

Areál hotelu má své kouzlo za denního světla

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec

Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec

Špičkový bazén s báječným výhledem

Špičkový bazén s báječným výhledem

Špičkový bazén s báječným výhledem

Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec

Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec

Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec

Magická večerní atmosféra

magická večerní atmosféra

magická večerní atmosféra

Krom těla je třeba také zaměstnat hlavu...

Výstup na Sigiriyu nestačil? Nu prosím...

Výstup na Sigiriyu nestačil? Nu prosím...

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Hotelový bar

Hotelový bar

Hotelový restaurant s famózním výhledem

Je libo zařídit snídani u bazénu..?

Je libo zařídit snídani v zahradě..?

Je libo zařídit snídani s výhledem na rýžová pole..?

Jóga zklidní Vaši mysl i tělo

Jóga zklidní Vaši mysl i tělo

V areálu můžete potkat stylovou rikšu

Spa... je libo masáž či jinou proceduru?

Spa... je libo masáž či jinou proceduru?

Spa... je libo masáž či jinou proceduru?

Aliya znamená sinhálsky SLON

Aliya znamená sinhálsky SLON

Některé pokoje Deluxe v horním podlaží mají navíc podkroví - tzv. Attic Room, vhodné pro rodiny.

Areál hotelu má své kouzlo za denního světla

Hotely:


název hotelu:
 

Heritage Hotel Jaffna


Země:
 
Srí Lanka
Lokalita: 
Popis: Naše mínění:
Ze zcela jasných důvodů - turistika se po čtvrtstoletí vrací do Jaffny prvními nesmělými krůčky - jsou zdejší ubytovací kapacity velmi omezené. Jak jsme se při inspekci v září 2013 přesvědčili, je tento malý nový hotýlek velmi dobrou volbou: Velmi atraktivní poloha jen cca 5 minut chůze od nejdůležitějšího chrámu Nallur Kandaswamy Kovil, poměrně kvalitní ubytování i servis... je třeba ovšem vědět, že hotel poskytuje pouze vegetariánská jídla a že neservíruje žádný alkohol včetně piva. Když si však koupíte mimo a přinesete na pokoj, není to problém.

Poloha:
Oáza klidu u Temple Street, jen pár desítek metrů od jejího ústí do hlavní Point Pedro Rd. bezprostředně u chrámu.

Spojení:
Viz naše poznávací zájezdy na Srí Lanku.

Hotel:
Uzavřená zahrada s malým bazénem je z jedné strany ohraničena patrovou budovou. V přízemí najdete recepci a malou restauraci.

Pokoje:
Pouhých 10 pokojů v přízemí a patře vybavených klimatizací, stropním ventilátorem, malou ledničkou, varnou konvicí (káva/čaj), TV a prostornou koupelnou (sprcha/WC).

Stravování:
Snídaně a večeře v rámci polopenze jsou většinou servírovány na kvalitní úrovni dle menu, vyjímečně při plné obsazenosti buffet. Vše vegetariánské!
Typ ubytování: hotel
Poloha: Centrum města
Úroveň: 3* plus
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Hotely:


název hotelu:
 

Pigeon Island Beach Resort


Země:
 
Srí Lanka
Lokalita: Nilaveli
Popis: Naše mínění:
Malý familierní hotel střední kategorie s kompaktním areálem a příjemnou atmosférou u jedné z nejkrásnějších pláží Srí Lanky je dobrým cílem jak pro krátkodobý tak i dlouhodobý pobyt. procházky po pláži Vás zavedou mezi místní rybáře, je možné si udělat výlet na ostrůvek, který dal hotelu jméno (Pigeon Island) či šnorchlovat u nedalekých skalisek.

Poloha:
Nilaveli beach na východě ostrova, cca 20 minut jízdy severně od Trincomalee.

Spojení:
Z mezinárodního letiště u Colomba napříč ostrovem (cca 8 hodin jízdy).
Též viz naše poznávací zájezdy na Srí Lanku.

Hotel:
Uzavřený protáhlý areál, kde kratší strany tvoří vstupní část: recepce, restaurant (částečně otevřený a částečně klimatizovaný, přičemž klimatizace ne vždy funguje...), maličký obchůdek a bar, v patře fitness. Na protější straně je poolbar stíněný nádherným velkým banyanovníkem, potápěčské centrum a především vstup přímo na pláž. Jedné dlouhé straně vévodí patrový podlouhlý pavilon s ubytovací částí, druhou uzavírá zídka. Uprostřed je pak příjemný sladkovodní bazén - lehátka i slunečníky a osušky k dispozici u bazénu i na pláži.

Pokoje:
Celkem 38 pokojů má cca 21m2. Jsou příjemně a světle zařízeny, s psacím stolem, koupelnou (spracha/WC), telefonem, TV, minibarem, varnou konvicí (káva/čaj), sejfem. Před pokoji v přízemí je průběžná krytá terasa, v patře průběžný krytý balkon.

Aktivity:
Beachvolejbal, šipky. Za úhradu potápění, šnorchlování, výlety. Malé welness centrum.

Stravování:
Snídaně buffet. Při polopenzi dále večeře ve formě buffetu či výběru z menu.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Přímo u pláže
Úroveň: 3*
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 


Hotely:


název hotelu:
 

The Lakeside Hotel Nuwara Wewa


Země:
 
Srí Lanka
Lokalita: Vnitrozemí
Popis: Naše mínění:
Výtečně umístěný, tradiční (od r. 1957) a kompletně zrenovovaný hotel v centru Anuradhapury. Super základna pro poznávání: historická část se nachází cca pouhé 2 km.

Poloha:
Malebné místo na břehu vodního rezervoáru Nuwara Wewa, s výhledem na Mihintale.

Spojení:
Viz naše poznávací zájezdy na Srí Lanku.

Hotel:
Vyhlášená restaurace s klimatizovanou i otevřenou částí plus bazén poslouží k relaxu po náročném cestování. WiFi na recepci/v lobby.

Pokoje:
Klimatizace, Sat-TV, sprcha/WC, varná konvice (káva/čaj), malá lednička.

Stravování:
Snídaně a večeře obvykle formou buffetu (alt. výběr z menu).
Typ ubytování: hotel
Poloha: Centrum města
Úroveň: 3*
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 


Nezávazná objednávka zájezdu 24.09.2018-05.10.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Osoba sdílející dvoulůžkový pokoj (75 990,- Kč)   osob  
Příplatek pro jednolůžkový pokoj (13 990,- Kč)   osob  
Třetí osoba na přistýlce (71 990,- Kč)   osob  
Poplatek za vyřízení povinného víza ETA (1 200,- Kč)   osob  
Komplexní připojištění (část stornopoplatků, úrazy, zavazadla aj.) (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Putování Mexikem (nejen) pro 55+ s českým průvodcem
Putování Mexikem (nejen) pro 55+ s českým průvodcem
Mexiko

26.11.2018-11.12.2018
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 69900,- Kč
APRIL COUPLE OFFER: Trou Aux Biches
APRIL COUPLE OFFER: Trou Aux Biches
Mauricius
Trou aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa
01.04.2018-08.04.2018
Se snídaní,

 29950,- Kč
Srílanské delikatesy
Srílanské delikatesy
Srí Lanka
Weligama Bay Resort
05.11.2018-14.11.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 59990,- Kč
Perla jihu Afriky - Viktoriiny vodopády + Botswana + Kapské Město
Perla jihu Afriky - Viktoriiny vodopády + Botswana + Kapské Město
Zimbabwe

09.04.2018-21.04.2018
Se snídaní, vlak

 67990,- Kč